'SAĞLIK İÇİN HAREKET ET'

Yenişehir 27 Ekim 2022 11:41
Videoyu Aç 'SAĞLIK İÇİN HAREKET ET'
A
a

Yenişehir İlçe Stadyumu'nda gerçekleştirilen etkinliğe ilçeli yöneticiler de katılarak destek verdi.

SAĞLIK İÇİN YÜRÜDÜLER
Yenişehir'de düzenlenen "Sağlık İçin Hareket Et" etkinliği yoğun ilgi gördü. İlçeli yöneticilerin de katıldığı etkinlik Yenişehir Stadyumu'nda gerçekleştirildi. Kaymakam Rahmi Köse, Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Belediye Başkanı Davut Aydın, Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, İlçe Sağlık Müdürü Enver Ünal, sağlık çalışanları ve vatandaşların katıldığı yürüyüş yaklaşık 1 saat sürdü.
 
HEDEF, FARKINDALIĞIN ARTIRILMASI
Sağlıklı Yaşam Etkinlikleri kapsamında İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü ile sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek, obezitenin azaltılması, fiziksel aktivite düzeyini arttırmak, toplumda sağlıklı beslenme alışkanlıklarının geliştirmesi ve farkındalığının artırılması hedefleniyor.
 
"SAĞLIK İÇİN HAREKET EDELİM"
Etkinliği değerlendiren Belediye Başkanı Davut Aydın, yerel yönetim olarak spor altyapısının güçlenmesine ve ilçede daha çok spor yapılmasına yönelik çalışmaları bulunduğunu hatırlattı.
Başkan Aydın, "İlçemizde her yaştan herkesin spor yapabilmesini hedefliyoruz. Vatandaşlarımız sağlık için hareket edip sağlıklı yaşacaklarını unutmasınlar" diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat