Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

'Laboratuar önemli hizmetler verecek'

Yenişehir 1 Temmuz 2021 09:45
Videoyu Aç 'Laboratuar önemli hizmetler verecek'
A
a

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygün, Yenişehir-İznik Süt Üreticileri Birliği'ni ziyaret edip kurulumu tamamlanan süt analiz laboratuarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler aldı.

YÖNETİCİLERİ TEBRİK ETTİ
Yenişehir-İznik Süt Üreticileri Birliği'nde kurulan sütteki protein ve yağ oranının belirleneceği süt analiz laboratuarı önümüzdeki günlerde hizmete girecek. Birliğin yeni hizmet binasını ve laboratuarı inceleyen İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygün, Birlik yöneticilerini başarılı çalışmalarından ötürü kutladı. Birliğin yeni bir hizmet binasına kavuştuğunu anlatan Aygün, süt analiz laboratuarının ise bölgeye önemli hizmetler vereceğinin altını çizdi.
 

"ÖNEMLİ BİR GÖREV ÜSTLENDİK"
Ülke genelinde 22 ayrı bölgede kurulan laboratuarlardan birinin Yenişehir'de olduğunu ifade eden Yenişehir-İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, kendilerine verilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirebilmek için çalışacaklarını kaydetti. Tuna, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın kararıyla kurulan laboratuara Bursa, Adapazarı, Kocaeli ve Bilecik'te üretilen sütlerden numuneler getirilip protein ve yağ oranlarının belirleneceğini ve devlet desteklerinin bu test sonuçlarına göre belirleneceğini sözlerine ekledi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı