"İş dünyası acil önlem bekliyor"

Yenişehir 20 Aralık 2021 13:34
Videoyu Aç "İş dünyası acil önlem bekliyor"
A
a

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Orhan Torun, vergi muafiyeti ve asgari ücretteki artışı doğru bir adım olarak kabul ettiklerini bildirdi.

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Orhan Torun, vergi muafiyeti ve asgari ücretteki artışı doğru bir adım olarak kabul ettiklerini bildirdi. Torun'un açıklaması şöyle:
 “4.253 TL net asgari ücret hayırlı olsun. Taleplerimiz arasında yer alan asgari ücretin üzerindeki yüklerin kaldırılmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Tüm çalışanların ücretlerinden asgari ücrete tekabül eden kısmının Gelir ve Damga Vergisi’nden muaf tutulması olumlu olmuştur. Ülkemizin üretim gücünün korunması için ilave tedbirlerin alınmasını bekliyoruz.

Piyasalarda yaşanan çalkantı ve döviz kurlarının geldiği seviye birçok firmamızı endişelendiriyor ve olumsuz etkiliyor. Piyasaların ivedilikle istikrara kavuşmasını sağlayacak acil önlemler alınmasını ve öngörülebilirliğin temin edilmesini bekliyoruz.

Kur oynaklığı ve enflasyon başta olmak üzere fiyat istikrarını sağlamak ve bu iklimi ne yapıp edip üretim iklimi haline getirmemiz lazım.”

 
Kaynak : ÖZEL HABER/KAAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı