'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın'

Yenişehir 15 Temmuz 2022 12:19
Videoyu Aç 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın'
A
a

Şeyh Edebali'nin "İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın" sözünü şiar edindiklerini belirten Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, 2019-2022 yılları arasında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile 104 bin 369 vatandaşa destek olduklarını söyledi.

Başkan Aydın, "Sıcak Yemek Yardımı 90 bin 951,  kıyafet ve tıbbi malzeme desteği bin 935, yeni doğan seti 659, gıda paketi yardımı 5 bin 990, Covid-19 destek paketi 4 bin 186,  sosyal inceleme (Hane Bazlı) 648 olarak gerçekleşti" dedi.
Kimsenin kimseye muhtaç olmamasını temin etmek için istihdam konusunu da ele aldıklarını belirten Aydın, “Belediyemiz bünyesindeki istihdam masasının koordinasyonuyla 3 yılda 3 bine yakın vatandaşımızı bir işe yerleştirdik. Şu an Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi’ne çevreci ve tarım iş kolunda faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının yatırım yapması yönünde görüşmelerimiz sürüyor. Eğer bu yatırımlar da gerçekleşirse Yenişehir’de istihdam sorunu tamamen çözülmüş olacak” diye konuştu.
 
Yenişehir’de sıcak yemekten kıyafete birçok başlıkta yürütülen sosyal destek programlarından geçen 3 yılda 105 bine yakın vatandaş yararlandı. Belediye Başkanı Davut Aydın, “Yerel yönetim anlayışımız, kimsenin kimseye muhtaç olmamasını temin etmektir” dedi.
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, ilkelerini Dr. Devlet Bahçeli’nin belirlediği “Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetim Anlayışı”nın bir gereği olarak sahipsizlerin sahibi, çaresizlerin çaresi olmak için çalıştıklarının söyledi.
Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin “Belediyecilik dokunmaktır, düşünmektir, hissetmektir ve aşkla sorunlara odaklanmaktır, belediyecilik gülümseyen yüzdür, uzatılan eli geri çevirmeyen cömertliktir darda kalanların acil yardımıdır" sözünü düstur edindiklerini belirten Başkan Aydın, bu çerçevede sıcak yemekten kıyafete birçok başlıkta uygulamaya aldıkları sosyal destek programlarını başarıyla yürüttüklerini söyledi.

ŞEYH EDEBALİ’NİN SÖZÜ
Cumhur İttifakı’nın adayı olarak 2019’da göreve seçildiği günden bugüne 55 bin nüfuslu ilçede 104 bin 369 vatandaşa sosyal destekte bulunduklarını anlatan Başkan Aydın, “Bu yardım ve destekleri gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmak amacıyla Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bünyesinden biri kadın, biri erkek olmak üzere 2 personel görevlendirdik. Ayrıca diğer birimlerimizin de sahada yaptıkları tespitlere göre hareket ediyoruz” dedi.
Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin kurduğu Yenişehir’de Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünü her daim akılda tuttuklarını belirten Başkan Aydın, “Geçen 3 yılda; 90 bin 951 sıcak yemek, bin 935 kıyafet ve tıbbı malzeme, 659 yeni doğan seti, 5 bin 990 gıda paketi ve 4 bin 186 pandemi yardım paketini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bu faaliyetlerimizi de alan elin veren eli görmeyeceği şekilde gerçekleştirdik” diye konuştu.

 İSTİHDAMA KATKI
“Kimsenin kimseye muhtaç olmamasını temin etmek” adına sadece sosyal destek projeleri değil, istihdam konusunu da ele aldıklarını belirten Başkan Davut Aydın, “Bu yönde bizim davetlerimizle ilçemize yatırım yapan sanayi kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Belediyemiz bünyesindeki istihdam masasının koordinasyonuyla 3 yılda 3 bine yakın vatandaşımızı bir işe yerleştirdik. Şu an Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi’ne çevreci ve tarım iş kolunda faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının yatırım yapması yönünde görüşmelerimiz sürüyor. Eğer bu yatırımlar da gerçekleşirse Yenişehir’de istihdam sorunu tamamen çözülmüş olacak.”


 
Kaynak : ÖZEL HABER / ERHAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat