‘Hayâlden gerçeğe’ sergisi göz kamaştırdı

Bursa 16 Aralık 2021 18:39
Videoyu Aç ‘Hayâlden gerçeğe’ sergisi göz kamaştırdı
A
a

Su kabağı ve ahşap işleme sanatçıları Meral ve Bahar Kaya kardeşlerin eserleri, ‘Hayâlden Gerçeğe’ sloganıyla Kültür Akademisi Ressam Şefik Bursalı Salonu’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Kültür Akademisi’nde su kabağı ve ahşap yakma sanatının incelikleri uygulamalı seminerler ile akademi öğrencileri ve sanatseverlerle paylaşılıyor. Eğitim seminerleri 20 Aralık Pazartesi saat 13.00, 21 Aralık Salı saat 10.00 ve 22 Aralık Çarşamba saat 15.30’da Kültür Akademisi Ressam Şefik Bursalı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Bereketli topraklarda yetişen bir ürünün estetik, ruh ve süsleme sanatının incelikleriyle nasıl bir sanat eserine dönüştüğünü gözler önüne seren sergi, sanatseverlerden tam not aldı. Kültür Bakanlığı Sanatçısı Tuğberk Çelikkol, Bursa Uluslararası Sanat ve Sanatçılar Derneği Başkanı Özlem Fatma Gürbüz, Beyazay Derneği Bursa Şube Başkanı Füsun Koyunlular da sergide Meral Kaya ve Bahar Kaya kardeşlerin heyecanına ortak oldu.

Sergiyi gezen Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik de Meral Kaya ve Bahar Kaya kardeşleri tebrik etti.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı