"GİRİŞİMCİLİĞE ÖNEM VERİYORUZ"

Yenişehir 6 Kasım 2021 13:03
Videoyu Aç "GİRİŞİMCİLİĞE ÖNEM VERİYORUZ"
A
a

Yenişehir Belediyesi ile BEBKA'nın ortaklaşa düzenlediği girişimcilik kurslarına katılanlara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

"GENÇLERİN İSTİHDAMI DEVAM EDECEK"
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'nın (BEBKA) Yenişehir Belediyesi ile ilçede ortaklaşa düzenlediği girişimcilik kurslarında başarılı olan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Sertifika töreninde konuşan BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, "Girişimciliğe önem veriyoruz. Önümüzdeki günlerde gençlerimizin yetiştirilmesi ve kadınların istihdama katılmasını hedefliyoruz. Önümüzdeki günlerde gençleri nasıl daha iyi istihdam ederiz diye planlama yapıyoruz" dedi.

  "2 BİN KİŞİYE ULAŞTIK"
Belediye Başkanı Davut Aydın da Yenişehir Belediyesi'nin 2019 yılında hazırladığı Girişimcilik Merkezi Projesi'nin BEBKA tarafından mali destek almaya hak kazanan ilk belediye projesi olduğunu anlattı. Başkan Aydın, "Girişimcilik eğitimi alan kadın, genç ve çiftçi sayısı 270'tir. Maker, robotik kodlama, 3D yazıcı atölyesi kullanan çocuk sayısı 1600 olarak gerçekleşti. Atölyelerden yararlanan ve danışmanlık alanların sayısı 149'a ulaştı. Genel toplam ise 2 bin 19'a çıktı" dedi.
 
    BEBKA'nın Yenişehir Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği girişimcilik kurslarında başarılı olanlara sertifikaları verildi.
     Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi'ndeki törende konuşan BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, şunları söyledi: "Çok heyecanla büyük işler yaptılar. Başkan'ım, 2. projede gayet başarılı olmuş. İnşallah bundan sonraki projeler böyle devam edecek. Gençlere önem veriyoruz. Girişimciliğe önem veriyoruz. Önümüzdeki günlerde gençlerimizin yetiştirilmesi ve kadınların istihdama katılmasını hedefliyoruz. Önümüzdeki günlerde gençleri nasıl daha iyi istihdam ederiz diye planlama yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde projeler artacak. Sayın Başkan'ıma hepinizin huzurunda teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum."
     Belediye Başkanı Davut Aydın ise konuşmasında şunları kaydetti: Yenişehir Belediyesi olarak 2019 yılında hazırladığımız Girişimcilik Merkezi Projemiz BEBKA tarafından mali destek almaya hak kazanan ilk belediye projemiz olmuştur. Sinanpaşa Külliyesinde iki yıl önce hayata geçirdiğimiz bu proje : kadın, genç ve çocuk girişimci adaylarımıza önemli faydalar sağlamıştır.
Kendi adına bir iş yapma fikri olan ve bunu uygulamak isteyen girişimci adaylara ve çocuklarımıza: danışmanlık, eğitim, atölye, açık ofis desteği verdiğimiz projeden bugüne kadar iki bine yakın vatandaşımızın yararlanmış olmasının mutluluğunu yaşamaktayız.
Ecdat yadigarı böylesi tarihi bir mekanın ilçe halkımızın sosyo ekonomik yararı için kullanılıyor olması bizleri ayrıca mutlu etmektedir.
Girişimcilik merkezimizden aldığı destekle işyeri açarak istihdam ve ekonomik değer sağlayan tüm girişimcilerimizi tebrik ediyorum. Yeni girişimci adaylarımıza ve işini geliştirmek isteyen girişimcilerimize proje kapsamında yetiştirdiğimiz danışmanlarımız tarafından destek verilmeye devam edilecektir.
Buradan hareketle girişimcilik eğitimlerimize katılarak bu belgeyi almaya hak kazanmış olan  siz değerli genç ve kadınlarımız: sizleri şimdiden gelecekte ülke ve ilçe ekonomimize katkı sağlayan istihdam oluşturan iş insanları olarak görüyor, sizlere güveniyorum.
Projede desteklerini esirgemeyen başta BEBKA genel sekreterimiz ve ekibi olmak üzere ilçemizde proje paydaşımız olan kurumlarımıza teşekkür ederim."
Konuşmaların ardından törende hazır bulunan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

 
Kaynak : ÖZEL HABER / KAAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı