"FETÖ hainlerini Allah kahretsin"

Yenişehir 17 Temmuz 2021 11:30
Videoyu Aç "FETÖ hainlerini Allah kahretsin"
A
a

 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı'nın akşam bölümü kortej yürüyüşüyle başladı ve yapılan konuşmalarda FETÖ'nün hain darbe girişimi lanetlendi.

 "HAİN ODAKLARIN
EMELLERİ VARDI"
15 Temmuz 2016'da FETÖ'nün destekçileriyle birlikte ortaya koydukları kaos ortamında milletin ferasetinin de milleti sokağa dökecek iradenin de görüldüğünü söyleyen Kaymakam Suat Seyitoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın milletimize çağrısıyla beraber sokaklar hıncahınç doldu, meydanlar doldu. Hain odakların emelleri vardı. Hem üzüldük, hem utandık. Allah kahretsin. Devletin imkânlarıyla pilot olanlar, maaş alanlar, bu milletin vergileriyle en iyi okulları okuyup kendi toplumundan uzaklaşanları Allah kahretsin" diye konuştu.
 
"MİLLETİMİZ DÜŞMANI
YERLE BİR ETMİŞTİR"
Belediye Başkanı Davut Aydın ise konuşmasında şunları kaydetti: "Tarih boyunca hiçbir esaret girişimine, bağımsızlık, hürriyet, bayrak ve toprağına karşı yapılan hiçbir tehdide kayıtsız kalmayan milletimiz, 15 Temmuz gecesi de benzersiz bir refleks göstererek, her seferinde farklı kimlik ve maskelerle ortaya çıkan düşmanı yerle bir etmiştir. Hainlerin bu kez FETÖ maskesiyle karşımıza çıktığı o şanlı gecede yürekler bir olmuştur. Büyük ve lider Türkiye’nin yükselişine kimse engel olamayacaktır."


     Yenişehir'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı'nın akşam bölümü kortej yürüyüşüyle başladı ve yapılan konuşmalarda FETÖ'nün hain kalkışması lanetlendi.
     Saat 21.00'da Derviş Eroğlu Bulvarı'nda başlayan kortej yürüyüşü Yenişehir Belediyesi Osmanlı Mehteri'nin marşlarıyla Çınarlı Camii Meydanı'nda sona erdi. Buradaki programa saygı duruşu yapılıp İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı.
     Ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalara geçildi. Kaymakam Suat Seyitoğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bu cennet vatanı bizden almaya gelenler oldu 2016 yılında. Tarumar edeceklerdi ve belki bu cennet vatan elimizden gitmiş olacaktı. 1071 Malazgirt Zaferi'nden bu yana bu toprakların Türk yurdu olması için kahramanca mücadele eden tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Demokrasi şehitlerimizi, 251 şehidimizi rahmetle anıyorum. Vefat eden tüm gazilerimize Allah'tan rahmet, yaşayan gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Çok duygulu bir gün bugün. 15 Temmuz 2016'da FETÖ'nün destekçileriyle birlikte ortaya koydukları kaos ortamı hepimizi tedirgin etti. Hain sesleri hissetmeye başlayınca başlanınca, milletimizin feraseti önemli. Bu milleti sokağa dökecek bir iradeye de ihtiyaç var. Milletimizin heyecanını da milletimizi sokağa dökecek iradeyi de görmüş olduk. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın milletimize çağrısıyla beraber sokaklar hıncahınç doldu, meydanlar doldu. Külliye'nin üzerinde dolaşan uçaklar, çevresinde dolaşan tanklar ve silahlı araçlar, İsrail devletine ait değil. Kendi memleketimizin bu gelişmiş silahlarını kullanan hain odakların elemanları utanmadan sıkılmadan maalesef Külliye'nin üzerini ateşe boğmuşlardı adeta. Aynı zamanda millet iradesinin temsil edildiği TBMM'de de bu hain odakların emelleri vardı. Hem üzüldük, hem utandık. Allah kahretsin. Bu tür insanlara ve kendi milli iradesinin temsil edildiği bu yerlere devletin uçaklarına binip de devletin imkânlarıyla pilot olanlar, maaş alanlar, bu milletin vergileriyle en iyi okulları okuyup kendi toplumundan uzaklaşanları Allah kahretsin. Büyük bir mücadele örneği gösterildi ve hain darbe girişimi önlendi. Canlarını siper eden kahraman 251 şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi tebrik ediyorum. Allah onlara sağlık versin. Sokaklar binlerce yüz binlerce şehitle dolabilirdi. Bu yıl sloganımız şu: 'Türkiye geçilmez'. Hiçbir zaman geçilmedi, bugün de geçilmedi, yarın da geçilmeyecek."
 
BAŞKAN AYDIN: ŞEHİT VE
GAZİLERİMİZİ UNUTMAMALIYIZ
 
     Belediye Başkanı Davut Aydın ise şunları kaydetti: " Cesaret timsali Büyük Türk Milletinin; mübarek bir geceyi, hain emelleri ve kanlı elleriyle kirleten FETÖ teröristlerine karşı verdiği demokrasi zaferinin 5. Yıldönümü olan 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Gününüzü kutluyor, sizleri en derin saygılarımla selamlıyorum.
     629 yılında bağımsızlık alevini ateşleyen Kürşad’dan bu yana o meşale hiç sönmedi. Tarih boyunca hiçbir esaret girişimine, bağımsızlık, hürriyet, bayrak ve toprağına karşı yapılan hiçbir tehdide kayıtsız kalmayan Milletimiz, 15 Temmuz gecesi de benzersiz bir refleks göstererek, her seferinde farklı kimlik ve maskelerle ortaya çıkan düşmanı yerle bir etmiştir. Hainlerin bu kez FETÖ maskesiyle karşımıza çıktığı o şanlı gecede yürekler bir olmuş, analar ve babalar şahadet şerbeti içmek üzere evlatlarıyla helalleşerek evlerinden ayrılmışlardır.
     Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in attığı kurşunla hainlerin planları alt üst olmuş, şehadeti göze almış millet, söz birliği etmişçesine adeta düzenli bir ordu disipliniyle gönül ve ruh birliğiyle tankların önünde siper olmuş ve kalkışmayı, gece sabaha ermeden durdurmuştur.
“Galip geleceğiz, çünkü harplerde galebe iman eden taraftadır.”
     Milli ruhu Milliyetçilik şuuruyla besleyen Aziz Türk Milleti bu heyecanını taze tuttuğu, ülkemizi ve milletimizi, bayrağımızı ve değerlerimizi yüceltmeye devam ettiği sürece, Büyük ve Lider Türkiye’nin yükselişine kimse engel olamayacaktır.
Değerli Hemşehrilerim,
     15 Temmuz 2016 gecesi Devletimize ve Milletimize ağır bir darbe vurmayı hedefleyen hain teröristlerin planlarını bozan, bu uğurda canlarını kaybeden 251 şehidimizi ve 2193 cesaret timsali gazimizi bir gün dahi unutmamamız gerektiğini hatırlatırken, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de saygılarımı sunuyorum.
Ne Mutlu Türküm Diyene."
     Konuşmaların ardından Yenişehir Belediyesi Osmanlı Mehteri'nin konseri izlendi.
     Programa, Kaymakam Suat Seyitoğlu, Garnizon Komutan Vekili Albay Lütfi Kocamanoğlu, Belediye Başkanı Davut Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Seyda Korkmaz, Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Emniyet Müdürü İbrahim Özdemir, Jandarma Komutan Vekili Yüzbaşı Erdal Aktaş, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, MHP İlçe Başkanı Arif Eren, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Ümit Yılgın, İyi Parti İlçe Başkanı Ercan Özel, gaziler ve vatandaşlar katıldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

uludağ elektrik 8.ay