'Destek başvurusu için geç kalmayın'

Yenişehir 28 Aralık 2021 14:29
Videoyu Aç 'Destek başvurusu için geç kalmayın'
A
a

Yenişehir-İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, devlet desteklerinden yararlanmak için başvuru süresinin 31 Aralık'ta dolacağını belirtti.

     Yenişehir-İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, çiftçilerin devlet desteklerine başvuru yapmaları için son günün 31 Aralık olduğunu duyurdu. Tuna yaptığı açıklamada, bu yıl içinde doğan buzağılar için devlet desteğinin 375 lira ile 600 lira olarak belirlendiğini söyledi. Bu buzağı desteğinden yararlanmak için yıl sonuna kadar başvuruda bulunulması gerektiğinin altını çizen Tuna, "Müracaat etmeyen hayvan yetiştiricilerimiz bu desteklerden yararlanamayacaklar. Yenişehir'de 1 yıl içinde ortalama 12 bin buzağı dünyaya geliyor" dedi.

     Tuna ayrıca devlet destekleri ödemelerinde çiftçiden kesilen stopajların da geri ödenmesine yönelik bir uygulama başladığını ifade etti. Tuna, "Devlet destekleri ödemelerinde yapılan stopaj kesintileri geri ödenecek. Bu uygulamadan yararlanmak isteyen çiftçilerimizin yıl sonuna kadar bağlı bulundukları Vergi Dairesi'ne giderek ya da e-devlet üzerinden işlem yaparak başvuruda bulunabilecekler. Çiftçilerimizin kendilerine getirilen bu haktan yararlanmaları için başvuru süresini geçirmemeleri gerekiyor" diye konuştu.
 

 
Kaynak : ÖZEL HABER/ERTAN ADANA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı