'ÇİFTÇİ BU SEZON PARA KAZANDI'

Yenişehir 28 Ekim 2022 11:18
Videoyu Aç 'ÇİFTÇİ BU SEZON PARA KAZANDI'
A
a

Yenişehir Ziraat Odası ve Başkanı Sadi Aktaş, ilçe çiftçisinin bu sezon bezelye ve karpuzun dışında yetiştirdiği tüm ürünlerden kazanç sağladığını belirtti.

 "ÇİFTÇİLER BEKLEDİKLERİ KAZANCI ELDE ETTİ"
Yenişehir Ziraat Odası ve Bursa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Sadi Aktaş, "Türkiye'nin, tarımsal potansiyel bakımından sayılı ovalarından birisine sahip olan Yenişehir'de çiftçilerimiz bu sezon bekledikleri kazancı elde ettiler. Çiftçimiz bezelye ve karpuzun dışındaki tüm ürünlerden kazanç sağladı" diye konuştu.
 
"ÇİFTÇİ İYİ BİR SEZON GEÇİRDİ"
Çiftçilerin buğday ve arpadan yağlık ve çerezlik ayçiçeğine kadar birçok üründen para kazandığını ifade eden Aktaş, "Çiftçilerimiz sebze çeşitlerinden de kazanç elde etti. Geçen sezonlara göre bu sezon iyi geçti. Gelecek sezonların da hem iklim hem piyasa koşulları bakımından çiftçilerimizin beklentileri doğrultusunda gelişmesini umut ediyoruz" dedi.
 
"SEZONUN SON GÜNLERİNDEYİZ"
Hafta sonu kısmi kırağı yağışı görülen Yenişehir Ovası'nda sezonunun sonuna gelindiğine işaret eden Aktaş sözlerini şöyle tamamladı: "Toplam 25 bin dönüm alana dikimi yapılan biber çeşitlerinin hasadı da bitmek üzere. Tarlalarda tarım işçileri sebzenin uçlarında kalan son biberleri topluyorlar."
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat