"ATATÜRK'Ü MİNNET VE RAHMETLE ANIYORUM"

Yenişehir 10 Kasım 2021 12:35
Videoyu Aç "ATATÜRK'Ü MİNNET VE RAHMETLE ANIYORUM"
A
a

Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse Atatürk'ün Ölümü'nün 83'üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam Köse mesajında, "10 Kasım, Türk Milleti için sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, onun en büyük eseri olan Cumhuriyetin erdemlerini hayatımızda etkin kılma, geliştirip koruyarak geleceğe taşıma azmini tazelediği gündür. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 83. Yılında, Cumhuriyet'imizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum" dedi.

Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse'nin Atatürk'ün Ölümünün 83'üncü Yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesaj şöyle: "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Tüm Hayatını bir milletin var olma mücadelesi üzerine şekillendiren, askeri dehası, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü, barışçılığı ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden olan Mustafa Kemal Atatürk; ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir.

10 Kasım, Türk Milleti için sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, onun en büyük eseri olan Cumhuriyetin erdemlerini hayatımızda etkin kılma, geliştirip koruyarak geleceğe taşıma azmini tazelediği gündür.     
Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 83. Yılında, Cumhuriyet'imizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum."

 
Kaynak : ÖZEL HABER/TUBA KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı