Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

"Atatürk'e hakaretlere sessiz kalmayacağız"

Yenişehir 8 Haziran 2021 12:48
Videoyu Aç "Atatürk'e hakaretlere sessiz kalmayacağız"
A
a

29 Ekim Kadınları Derneği Yenişehir Şube Başkanı Serpil Kayar'ın basın açıklaması şöyle:  "İnsanı insan yapan en büyük özellik iyi ve kötüyü ayırt etmek. Kadir kıymet bilmektir  diyebiliriz.

ÖZEL HABER: EBRU ERGÜL
"Atatürk'e hakaretlere sessiz kalmayacağız"

    Osmanlı Devleti nin son yıllarına bakalım. Görünen tam bir çöküntü ve felaket tablosuydu. Yıllar süren yıpratıcı savaşlar  sonunda yaşanan göçler, hastalıklar, ölümlerle bitap düşmüş yoksul halk  ve halkın tutumuna ilgisiz kalan  onları kaderleriyle  başbaşa bırakan iktidar sahipleri. . Yalnızca vergi ve asker toplanacağı zaman ambar olarak görülen   Anadolu halkı.. ve gerçekleri dile getiren halkın yanında olup  karşılığında sürgüne gönderilen aydınlar.. Toprak, itibar ve para ile birlikte  çok sayıda insanını kaybetmiş bir imparatorluk. Artık gözde bölgesi Rumeli de  sınırlarımız dışında kalmıştır. Tifo,  kolera, veba,  dizanteri  gibi salgın hastalıkların pençesinde göç etmeye çalışan halk.  Rumeli’den ve Arap illerinin de  kaybından  sonra sıranın Anadolu’ya geldiğini görenler,  son olarak Anadolu insanına dayanmak ve kurtuluş savaşını onunla yapmak gerektiğini anlarlar. Anadolu’da  bölgesel direnişler halinde filizlenen kurtuluş hareketlerinin başına geçerek bütün kuvvetleri  tek bir noktada toplayan Atatürk’ün, halkı, Kurtuluş Savaşı için harekete  geçirmesi .  Sonuç; her türlü yoksulluk ve  yalnızlığa rağmen  her karışı şehit kanlarıyla kazanılmış bir vatan ve  bağımsızlık… Ve yine Atamızın öngörüleriyle modern ve gelişmiş bir cennet ülke…
Hepimiz iyi biliyoruz Atatürk, sadece bizim değil, tüm dünya ülkelerinin örnek aldığı bir deha, mazlum ülkelere ışık olmuş eşsiz bir lider. Yoktan  var ettiklerini  görmemek mümkün mü ?  Bugünümüzü  onun  sayesinde yaşadığımızı   inkar etmek  olabilir mi?

Bir bilge şöyle diyor:
     "Işık her yere dolduğunda karanlık kaybolur ama aslında karanlığın kaçtığı falan yoktur. Karanlık zaten hiç yoktur, söz konusu olan ışığın bulunmamasıdır sadece’’.
     Evet ışık 1919 dan beri var. hep vardı yine var ..hep var olacak. Sorun bazı zihinlerin hiç ışık almadığıdır…Işığı kabullenmek ,gerçeğe zihni  açmak fıtratlarına terstir çünkü.
Ama ışığı bir kez görenler karanlığa asla teslim olmazlar… Bizler Ata'mızın ışığında onu içimizde sürekli yaşatarak, emanetlerine sahip çıkarak  ona duyduğumuz minnet ve saygıyla karanlıklara geçit vermeyeceğiz."

 Yenişehir 29 Ekim Kadınları Derneği  
 Kurucu Ekibi Adına
 Serpil Kayar

 
Kaynak : ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı