Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

"AMBARIN ANAHTARI YABANCIDA"

Yenişehir 9 Şubat 2021 10:58
Videoyu Aç "AMBARIN ANAHTARI YABANCIDA"
A
a

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse, tarımda ithalatçı olmaktan dert yandı. Köse; "Zamanında çiftçiye gereken önem verilseydi bugün fiyatların bu denli yükselmesini görmüyor olurduk. Şimdi kimse de suç yokmuş gibi esnaf, tüccar suçlanıyor." dedi.

ÖZEL HABER- KAAN KOÇAK

"BU ŞEKİLDE KİMSE NEFES ALAMAZ" 

Köse; " Gıda enflasyonunun temel nedeni ambarın anahtarını yabancılara verilmesidir.  Bazı fikirleri değiştirmediğimiz sürece ne ülke, ne tarım, ne de çiftçi rahat bir nefes alamaz. Gıda fiyatları artmaya devam eder, halkımız rahat nefes alamaz. Üretici pahalıya mal edip ucuza satmakta.  Pazarlama sıkıntısı yaşamakta. Ayçiçeği ithal. Yağı 30 liradan 70 liraya çıktı. Allah yardımcımız olsun." şeklinde konuştu. 

ÜRETİCİYE DESTEK ARTMALI 

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse sözlerini şu şekilde sürdürdü; " Türkiye , Dünyada  tarımsal üretimde kendine yetebilen bir ülke iken neden ithalata bağımlı hale geldi. Neden ithalat yapılıyor? Bu sürece  nasıl gelindi? Bu şekilde giderse çiftçi yok olur. Milletimize , çiftçimize sırt çevrilmesin. Ambarın anahtarı yabancıda olmamalı. Kendi üreticimizin üretimini dışarıya atmamalıyız. Üreticilerimize daha fazla önem vermeliyiz. Vermeliyiz ki topraklarımız ekilmekten vazgeçilecek yerler olmasın." 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı