Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

"Adana'nın edebiyat çalışmalarını yakından takip ediyoruz"

Yenişehir 1 Temmuz 2021 09:44
Videoyu Aç "Adana'nın edebiyat çalışmalarını  yakından takip ediyoruz"
A
a

Gazeteci yazar Gürhan Adana, yeni yayımlanan 7'nci kitabı Yağmur Meleği romanını Kaymakam Suat Seyitoğlu'na imzalayıp takdim etti. Yazar Adana'nın çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Kaymakam Seyitoğlu, "Adana onlarca yıl emek vererek, sabırla kaleme aldığı kitap ve kültürel çalışmalarıyla oldukça üretken bir dönem geçiriyor" dedi.

     Adana'nın başta roman olmak üzere ilçenin tarihi ve kültürel değerlerini konu edindiği çalışmalarıyla da tanındığını belirten Seyitoğlu, "Yenişehir Günlüğü, Yenişehir Yazıtı ve Yenişehir Defteri adlı kitaplarında ilçenin değerleri ve birikimlerini kayıt altına almış. Örneğin, Yenişehir Günlüğü kitabında yer alan farklı bir tarzda yazdığı haberler Yenişehir Yörem gazetesinde yayımlanıyor ve bizler de bu gazeteden 30-35 yıl öncesine ait tarihe ve sosyal yaşama ilişkin haberlerle insan öykülerini merakla okuyoruz. Kendisine bundan sonraki edebi çalışmalarında başarılar diliyorum" diye konuştu.
     Gazeteci yazar Adana da Kaymakam Seyitoğlu'nun tarih, kültür ve edebiyat çalışmalarına gösterdiği içten ilgiden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı