Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

" MUHTARLAR POSTA GÖREVLİSİ DEĞİL"

Yenişehir 22 Ocak 2021 12:34
Videoyu Aç " MUHTARLAR POSTA GÖREVLİSİ DEĞİL"
A
a

Yenişehir Muhtarlar Derneği Başkanı Orhan Yıldız, muhtarların vatandaşa gelen postaları dağıtmak gibi bir zorunluluğunun olmadığını belirterek, ‘Muhtarlar posta görevlisi değildir’ dedi.

ÖZEL HABER:BELKIZ EFE 

"EVE GÖTÜRME ZORUNLULUĞU YOK"

 
Orhan Yıldız yaptığı açıklamada, "Muhtarlara gelen posta evraklarını 3 ay muhafaza etmek zorunluluğu vardır. Bu tarihten sonra gelen hiçbir evraktan muhtar sorumlu değildir. Ayrıca muhtarlarımız gelen evrakı vatandaşın evine gidip verme zorunluluğu yoktur. Halkımız E devlet üzerinden takip edip evrak varsa muhtardan alabilir. Vatandaşımızın mağduriyet yaşanmaması için posta memurunun şahsın kapısına yapıştırmış olduğu ihbarnameye dikkat etmesi gerekmektedir."şeklinde konuştu.  
 
"EVRAKLARI MUHTARLIKTAN ALIN"
 
Yıldız; "Evlerin kapılarını posta görevlileri tarafından yapıştırılan kağıtlardan sonra vatandaşımız gidip bağlı bulundukları muhtarlardan bu evrakları alabilirler. Taktir edersiniz ki muhtarlarımızın iş yoğunluğu çok fazla. Üstelik posta görevlileri yüzlerce postayı muhtarlara bırakıyorlar. Bu evrakların tümünü muhtarlarımız dağıtmaya kalksa başka hiçbir işe bakamadan sadece bu işleri yapmak zorunda kalabilirler. Bu konuda vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz’ ifadelerini kullandı.  
 
Kaynak : ÖZEL HABER:BELKIZ EFE
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı