Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

''ESNAF KAZANIRSA YENİŞEHİR KAZANIR''

Yenişehir 5 Ocak 2021 13:08
Videoyu Aç ''ESNAF KAZANIRSA YENİŞEHİR KAZANIR''
A
a

İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel yaptığı açıklamada; “Zaman zaman evinizin anahtarını ve hatta çocuğunuzu emanet ettiğiniz, kötü ve iyi günlerinizde sizin yanınızda olan kara gün dostu esnafımız için 2021 yılını dayanışma yılı ilan edelim.” dedi.

ÖZEL HABER:KAAN KOÇAK

"BİLİNÇLİ HAREKET ETMELİYİZ"

 
İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel; İlçemizde yerli esnafımız kazanırsa, Yenişehir kazanır bu sebeple bilinçli hareket etmeliyiz. Mahallelerimizin güler yüzlü bakkalının, kasabının, manavının, kırtasiyecisinin, tuhafiyecisinin, konfeksiyoncusunun, fırıncısının, yaz kış pazar yerine koşup Yenişehir halkı için tezgâhını açan pazarcının yanında olmak zorundayız. Ekmeğinizi fırından, ihtiyaçlarınızı mahalle bakkalından, meyvenizi manavdan, etinizi kasaptan alın." şeklinde konuştu. 
 
"ZOR DURUMDA KALDILAR"
 
Özel; "Yenişehir’de son yıllarda neredeyse her mahallede mantar gibi artan zincir alışveriş marketleri ve halkımızın bu yabancı zincir marketlere gösterdiği ilgi, Yenişehir’in yerli esnafını ve sanatkârlarını oldukça zor durumda bıraktı. Vergisini Yenişehir’e ödemeyen, harcamalarını Yenişehir’den yapmayan ve servet kazanan zincir marketler yerine vergisini Yenişehir’e ödeyen, yerli bakkalınızı, fırınınızı, kasabınızı, ayakkabıcınızı, konfeksiyoncunuzu tercih etmenizi istiyoruz." ifadelerini kullandı. 
 
Kaynak : ÖZEL HABER:KAAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı